Nejste ochotni spokojit se s tím, že „dobře už bylo“? Rozčilují Vás rčení typu „něco mě bolet musí“? 

 

Hledáte proto způsob, jak mít znovu energii a zdraví, abyste se sami v sobě cítili dobře?

Cítíte, že už to není jako dřív:

 • Možná se cítíte utahaní stále častěji, i když k tomu ani není důvod. Cokoliv, co děláte, Vám trvá stále déle a víc Vás unavuje. Spánek Vaši energii dobít nedokáže (možná ani nespíte dobře) a budíte se ještě víc unavení, než jste šli spát. Pijete kafe a ládujete se sladkým, už ani ne kvůli potěšení, ale abyste se aspoň trochu nakopli a nějak doklepali den.
 • Už v pondělí se modlíte za pátek, a když se víkendu konečně dočkáte, tak místo toho, abyste si ho užili, stěží stačí, abyste aspoň částečně nabrali síly, než „udeří“ další pondělí. Možná se cítíte rozlámaní nebo Vás trápí nějaké bolesti. Zad, lokte, hlavy, žaludku…
 • Častěji trpíte nachlazeními, rýmičkami, chřipkami, a možná se dokonce už ohlásilo i nějaké chronické onemocnění. Možná jste podráždění nebo i agresivní častěji, než je Vám a okolí milé. Těch možná může být velmi mnoho a v různých kombinacích a obměnách. Ale pokud se Vás to týká, víte moc dobře, kam mířím.

Asi už sami tušíte, že se to samo nespraví. Že pokud nic nezměníte vy sami, nezmění se ani to, jak se cítíte. A naopak s postupujícím věkem se zdraví a množství energie nezlepšuje.

Protože víte, že takto to už dál nejde, že takto to už nechcete, rozhodli jste se opravdu se sebou něco dělat.

Jenže co? Zázračných, zaručeně účinných, nejnovějších a „vědecky ověřených“ metod je „milión šest“ a ještě k tomu si vzájemně odporují. Na mnohé z nich najdete vědecké studie, které tu či onu metodu potvrzují. A studie, které si také odporují.

Takže kterou si vybrat? Jak se v tom všem vyznat?

Možná Vás potěším. Nemusíte se v tom vyznat. Potřebujete najít někoho, kdo se v tom vyzná. Na to, abyste se mohli účinně starat o svoje zdraví, doplnit si energii a cítit se dobře, nepotřebujete vystudovat medicínu. Ani tu klasickou, ani čínskou. Nemusíte být ani fyzioterapeut nebo zdravotník.

Nemusíte se dál doživotně intenzivně vzdělávat na školeních, postgraduálech a kurzech za statisíce korun. Prostě nemusíte být profesionálem. Potřebujete si „najmout“ profesionála. Někoho, kdo udělal přesně to, co Vy nemusíte. Investoval a investuje do toho, aby se „v tom vyznal“ tisíce hodin a velmi mnoho peněz. Vy už nemusíte. Já se Vám také nebudu snažit navrhnout dům, dělat finanční poradenství, opravit auto nebo transplantovat srdce.

Můžu Vám ale ukázat, jak získat víc energie, pevnější zdraví, větší duševní pohodu a tělo, ve kterém se cítíte dobře, a že to nemusí být až tak těžké. Říká se jaký problém, taková záplata. Ale to nemusí být vždy pravda. Někdy i malé změny můžou vést k velkým zlepšením. Jen to musí být ty správné změny. Metody péče o zdraví můžou být složité, principy zdravého těla a mysli jsou však jednoduché.

Naučím Vás právě tyto jednoduché, ale velmi účinné principy toho, jak funguje tělo a mysl.

 

Pravidelné cvičení

Qi-gongu s přirozeným pohybem v Praze

Donská 275/9, 101 00  Praha 10.

Začínáme přesně za:

Jsem Mgr. Erik Palko, fyzioterapeut a terapeut tradiční čínské medicíny.

Více než dvacet let pracuji s klienty na tom, aby se cítili dobře. Aby mohli žít bez bolestí a aby objevili způsoby, jak mít víc energie a pevnější zdraví. Já sám mám víc energie, než jsem měl třeba před deseti lety, a cítím, že zlepšování není u konce. Poznal jsem sám na sobě, že na to, abych byl šťastný, spokojený, tvořivý, chápající nebo milující, na to, abych se dokázal těšit ze života, potřebuji mít dostatek energie.

Ve své praxi, na kurzech i na skupinových cvičeních jsem se potkal už se stovkami klientů a vím, co jsou nejčastější příčiny nedostatku energie a nejčastější chyby vedoucí ke zhoršování zdraví. Pomohl jsem jim najít cestu zpět ke své energii a lepšímu zdraví.

Dostatek životní energie je absolutní základ pro zdraví, spokojenost a vlastně pro cokoliv, čeho chcete dosáhnout... Pokud nemáte sílu, nejspíš to nepůjde tak dobře, jak by mohlo, nebo to nepůjde vůbec. 

 


 ZMĚŇTE SVOJI ENERGII – ZMĚNÍTE SVŮJ ŽIVOT.


Na kurzu qi-gongu se naučíte:

 • Konkrétní postupy, jak rozproudit svou energii, tak aby se dostala všude, kde je jí potřeba, aby nikde nestagnovala a abyste mohli využít i ty „uzamčené“ zásoby, ke kterým teď nemáte přístup.
 • Fungující návody, jak posílit své tělo, aby nejen dobře vypadalo, ale také skvěle fungovalo a vy jste se v něm znovu mohli cítit dobře a spolehnout se na něj.
 • Ověřené principy vycházející z tradiční čínské medicíny, jak podpořit samouzdravovací schopnosti svého těla místo toho, abyste je neustále sabotovali, jak to možná děláte teď v dobré víře, že si pomáháte. Říkám tomu „ucpat díry“, kterými energie uniká.
 • Jak vyčistit své tělo od „toxické energie“ a patogenů, které tam nepatří, abyste si udělali místo na zdravou energii, která vás posiluje a léčí. Energie, která se nehýbe, se stává toxickou a nevyužitelnou, proto ji musíme rozhýbat, nebo odstranit, jinak bude stále poškozovat zdravou energii v těle.
 • Pochopíte, jaký je rozdíl mezi běžným pohybem, sportem a pohybem, který nabíjí energií a léčí.

CO BUDEME DĚLAT?

Naučíte se pevné základy qi-gongu, starověkého čínského cvičení pro zdraví a dlouhověkost, které po absolvování kurzu budete schopni použít ve svém každodenním životě. Co se týče konkrétně qi-gongu, naučíte se tři skvělé sestavy:

 • 1
  Osm kusů brokátu
  Sestava, které velmi účinně rozhýbává energii, zlepšuje pohyblivost kloubů a posiluje svaly. Zprůchodňuje meridiány a posiluje a zlepšuje funkci vnitřních orgánů. Zlepšuje držení těla. Je úžasnou protiváhou k sedavém způsobu života.
 • 2
  Metoda šesti dechů
  Jedna z nejsilnějších orgánových sestav, která patří do léčebného qi-gongu. Má schopnost čistit a zároveň posilovat vnitřní orgány (játra, srdce, slezinu, slinivku, plíce a ledviny), odstraňovat z těla různé škodliviny. Nedocenitelná je v dnešní době v tom, že dokáže odstraňovat nahromaděnou horkou škodlivinu, které si díky oteplování planety ještě bohatě užijeme. Také dokáže účinně odstraňovat zbytky emocionální zátěže (to, co natropí stres).
 • 3
  Zlatá kniha promývání kostní dřeně
  Skvělá sestava, která v sobě spojuje stimulaci akupunkturních bodů a meridiánů, tak aby docházelo k jejich zprůchodňování a harmonizaci a rozpohybování všech kloubů v těle. Je to výborný doplněk k Metodě šesti dechů.
 • 4
  Zhan Zhuang (Čan Čuang)
  Základy statického qi gongu. Velmi v krátkosti řečeno, je to podle mě nejzázračnější cvičení, které znám. A kdybyste cvičili jen jedno jediné cvičení, mělo by to být právě toto.

KDE SE TO NAUČÍTE?

Na pravidelných lekcích čínského zdravotního cvičení qi gong (čchi kung) a přirozeného pohybu. Pravidelná výuka probíhá každé pondělí (mimo svátků) od 17:00 do 18:30 hod. v nádherných prostorách Limpid Works v Praze ve Vršovicích na adrese Donská 275/9, 101 00  Praha 10.

CO K TOMU POTŘEBUJETE?

Pohodlné oblečení, ve kterém se Vám bude dobře hýbat. Doporučuji spíše volné kalhoty a tričko z přírodního a vzdušného materiálu. Pro zimomřivější pro jistotu i něco s dlouhým rukávem.

Cvičí se buď naboso, nebo v ponožkách, nebo v obuvi s rovnou tenkou podrážkou (kung-fu cvičky, barefootové boty atd.).

Doporučuji mít s sebou zápisník a tužku.

Na kolik vás vyjde investice do sebe?

Cena za 10 lekcí je 2850 Kč.

Vždy se platí celý cyklus 10 lekcí. Lekce trvá 90 min.

Cyklus 10 lekcí začíná v pondělí 18.11.2019 a končí 3.2.2020. Vpadnou nám do toho vánoční svátky a dovolené, a tak se před Vánoci uvidíme všechny pondělky od 18.11.2019 do 16.12.2019 a po Novém roce začneme od 6.1.2020 do 3.2.2020.


zbývá 0 míst


Na kurzu vám předám esenci toho, co jsem se naučil za 20 let mé terapeutické praxe a 25 let cvičení qi-gongu. Tato esence je výsledkem mravenčí práce a ověřování v praxi krůček po krůčku. Kromě let studií fyzioterapie a čínské medicíny jsem v průběhu let investoval do dalšího studia u nejlepších odborníků statisíce korun. 

Ale hlavně mít pevnější zdraví, dostatek energie, a tím pádem sílu žít život tak, jak ho opravdu žít chcete, je k nezaplacení.  

Co o kurzu říkají?

Na lekce Qi-gongu k Erikovi jsem začala chodit v době, kdy jsem se cítila ve velké duševní i fyzické nepohodě. Byla jsem přepracovaná a balancovala jsem na hraně totálního vyčerpání. Naučila jsem se jednoduchou sestavu Osm kusů brokátu (zvládne ji opravdu každý), a tu jsem začala cvičit pravidelně i doma. Je to pro mě vlastně taková forma meditace v pohybu – mnohem přirozenější než sedět na polštáři a koukat do zdi. Hodně mi to pomohlo začít se cítit lépe, víc v pohodě, a průběžně doplňovat energii. Jako bonus mi Qi-gong pomáhá ulevit od zdravotního problému, se kterým jsem si nevěděla rady víc než 20 let.
Lucie Koubek, lektorka copywritinguwww.copykiller.cz
Tento rok jsem musela přerušit pravidelné docházení na lekce Qi Gongu, které vede Erik. Přestěhovala jsem se do jiného města a zde toto cvičení v dosahu nemám. Snažím se cvičit sama, ale výrazně pociťuji, že mi chybí vedení zkušeného praktika. Chodila jsem k Erikovi na lekce pravidelně 3 roky. Díky cvičení a péči Erika jsem se naučila, jak správně stát, chodit a sedět. Zbavila jsem se tak mnoha nepříjemných napětí v těle. Při mé profesi masérky to byla pro mne obrovská úleva. Upevnila jsem schopnost vědomého pohybu a pohybu v meditativním uvnitřnění. Nesčetněkrát jsem během lekcí pocítila vděčnost a radost, že se hýbu. A s jakou uvolněností! Která se k mému překvapení stále zvýrazňovala. Mám ráda Erikův cit pro pohyb a schopnost vnímat, jaké obtíže klient má. Spojení dovedností z praxe fyzioterapeuta a z letité praxe Qi Gongu jsou obrovským přínosem pro správný, zdravý a bezpečný pohyb těla. Je mi sympatický i přesah obsahující moudrost vědomého prožívání, který Erik do svých lekcí přináší.
Lada Boháčováwww.ladabohacova.cz
Vloni v létě jsem chtěla, jako každý rok, vyjet na kurz jógy. Už nebyla místa. Kamarádka me přesvědčila, ať jedeme na qi gong. To cvičení me od začátku chytlo. Cítím se po něm plná energie, ale přitom mám pocit klidu v duši. Velmi oceňuji, že Erik během cvičení všechno jasně vysvětlí a tím nám i odkrývá podstatu qi gongu.
Iva Plíšková
Kurz již navštěvuji čtvrtý rok. Vedení Erika je stabilní, spolehlivé, příjemné a partnerské. Mé vnímání pohybu i prožitků cvičení se stále pomalu rozvíjí ve shodě s tím, jak trpělivě nás Erik vede. Hodně mi sedí, že celý čas potkávám stejné účastníky kurzu s malými obměnami, je to detail, ale milý a zklidňující. I to je myslím známka stability a soustředění, které Erik vytváří a vkládá do svého programu. Mám moc ráda kombinaci vhledů jak z východního (tchai-ti, čchi-kung, čínská medicína atd.), tak ze západního (fyzioterapie) pojetí péče o zdraví. Program je pro mne v běhu týdne jakousi kotvou a časem jen pro mne, kotvou, která mne stále vrací k tělu a motivuje k cvičení i doma. Člověka to vyvádí ze stereotypu, inspiruje ho to k různým návratům k sobě.
Andrea Hanzlova

OTÁZKY, KTERÉ VÁS MOŽNÁ NAPADNOU:

 • Nikdy jsem qi-gong necvičil/a, je tento kurz i tak pro mě?
  Ano, kurz je určený i pro úplné začátečníky. Z pohledu qi-gongu se naučíte všechno, co potřebujete na to, abyste úspěšně zvládli všechny tři qi-gongové sestavy.
 • Už nějakou formu qi-gongu cvičím, je to i pro mě?
  Ze zkušenosti vím, že i lidé, kteří se věnují nějakou dobu cvičení jiného druhu qi-gongu, na mých kurzech najdou mnoho nového. Propojuji cvičení qi-gongu i se znalostmi tradiční čínské medicíny a fyzioterapie, a tím vzniká můj jedinečný přístup. Pokud jste ale pokročilý praktik qi-gongu, kurz nejspíš nebude pro vás. Je určený spíše pro začátečníky a mírně pokročilé.
 • Nejsem úplně v kondici, nebude to pro mě moc náročné?
  Sestavy, které budu na kurzu vyučovat, nejsou fyzicky příliš náročné. Některá cvičení, která budeme cvičit, můžou být fyzicky náročnější, ale vždy je možné upravit je tak, aby bylo možné je zacvičit i pro lidi s jistým omezením. Žádnou výraznou fyzickou kondici potřebovat nebudete. Na skupinová cvičení mi chodí lidé s převážně sedavým zaměstnáním, kteří v kondici nejsou (tedy ze začátku), i starší lidé a všichni cvičení zvládají bez problémů.
 • Stačím si to zapamatovat? Nejsou pohyby a sestavy moc složité?
  Sestavy nejsou složité a budeme je opakovat mnohokrát, abyste si je zapamatovali. Je dobré si s sebou vzít i zápisník a psací potřeby, abyste si mohli občas dělat poznámky. Během kurzu obdržíte mailem „taháky“, které vám pomůžou rozpomenout se na cvičení, jejich pořadí a způsob provádění.
 • Budu schopný/á pokračovat po skončení kurzu sám/sama?
  Ano. Sestavy jsou navržené tak, aby je byl člověk schopný cvičit sám. Jsou jednoduché a budeme se jim věnovat dostatečně, aby se vám „dostaly do krve“. Viz předchozí bod.
 • Je možné nahradit si lekce, na kterých jsem chyběl/a, v jiné skupině, nebo v následujícím cyklu?
  Ne, to možné není. V tuto dobu neběží jiná začátečnická skupina a pokročilá skupina opravdu není vhodná pro začátečníky. V dalším cyklu to také není možné. Lekce, které nevychodíte, propadají. Berte to prosím jako školné. Pokud se nedostavíte na přednášku do školy, také Vám nikdo školné za přednášku nevrátí. Mnohé to také motivuje, aby se dostavili, i když se jim třeba zrovna ten den nechce cvičit. Lekce na sebe navíc navazují, není to jako hodina spinningu nebo aerobiku, kde pokud se nedostavíte, nic se neděje. Častějším vynecháváním lekcí se budete ztrácet a zaostávat za skupinou.
 • Co se stane, když vynechám lekci?
  Jak už jsem psal výše, lekce Vám propadá. Pokud jednou za čas vynecháte 1–2 lekce, nic hrozného se nestane. Na další lekci Vám dovysvětlím to, co jsme probrali minule. Pokud, ale budete vynechávat lekce pravidelně, budete se postupně víc a víc ztrácet, protože se Vám nebudu moct věnovat individuálně. Jsou to skupinové lekce a nebylo by to fér pro ostatní členy skupiny.
 • Máte jinou otázku, která tu nezazněla? Napište mi na erik@erik-palko.cz.
 • Stačí, když budu cvičit jednou týdně s Vámi na skupinové lekci?
  Otázka je, co si od cvičení slibujete. Pokud si chcete vyrazit, potkat se s lidmi, upustit trochu ze stresu, ano, může to stačit. Pokud ale chcete dosáhnout pevného zdraví, vysoké hladiny energie a vyrovnané a spokojené mysl, tak rozhodně ne. Cvičení patří mezi takzvaná energetická umění (tak jako existují bojová umění). Jejich zvládnutí si žádá pravidelnost a neustálé zdokonalování. Pokud byste se chtěli naučit hrát na klavír, myslíte, že jediná lekce jednou týdně s učitelem Vám bude stačit, abyste se to naučili? Možná se naučíte „Kočka leze dírou“ a ani to na valné úrovni. Pokud chcete opravdu zlepšit své zdraví, nemusíte cvičit hodiny denně. Prvním krokem je třeba 5 min denně, poději 15 min. A ze začátku to nemusí být třeba úplně každý den. Někde a nějak se začít musí. Postupně zjistíte, kolik času potřebujete a chcete cvičení věnovat. A navíc se naučíte principy, které můžete (a měli byste) využívat, i když necvičíte. Tzn. Když sedíte za PC, vaříte nebo myjete nádobí, uklízíte, cestujete, stojíte ve frontě, procházíte se… A to je také obrovský benefit. Nicméně dost záleží, jak už jsem psal, na tom, co si od cvičení slibujete a také jaký je Váš momentální zdravotní stav.

Objednejte si kurz teď hned a naučte se, jak získat energii, sílu a zdraví pro život, který chcete opravdu žít. Nikdo jiný to za vás udělat nemůže.