Nejste ochotni spokojit se s tím, že „dobře už bylo“? Rozčilují Vás rčení typu „něco mě bolet musí“? 

Potřebujete posílit imunitu?

Hledáte proto způsob, jak mít znovu energii a zdraví, abyste se sami v sobě cítili dobře?

Momentálně žijeme v těžké době. V situaci, kterou jsme nikdy nezažili. Nevíme, kdy to skončí, jak to bude pokračovat a jaké to bude mít následky. Nemáme ji pod kontrolou a velmi těžko ji můžeme globálně ovlivnit.

A to je hodně stresující. Stres prokazatelně nabourává váš imunitní systém a celkově zhoršuje naše zdraví. Zvyšuje pravděpodobnost, že onemocníte, a to nejen virovou nákazou, ale jakýmkoliv onemocněním, ke kterému máte předpoklady.

Jenže něco pod kontrolou máte. To, jak se k situaci postavíte vy sami. To, jestli z toho, co se děje, vyjdete silnější nebo slabší než před tím. Já jsem se rozhodl, že to, co nemůžu změnit, chci využít pro to, abych byl silnější a zdravější. A to jak fyzicky, tak i psychicky navzdory tomu, že svět blázní.

A protože jako terapeut čínské medicíny k tomu mám nástroje, chci se s vámi o ně podělit. Nabízím vám možnost naučit se, jak pomocí jednoduchých, ale účinných cvičení podpořit svoji imunitu, posílit svoje tělo, ale i mysl.

Pojďte pro sebe udělat něco konstruktivního místo sledování stále se opakujících negativních zpráv. Pojďte se zaměřit na to, co můžete změnit, ne na to, s čím nic neuděláte a co vás akorát deptá.

Můžu Vám ukázat, jak získat víc energie, pevnější zdraví, větší duševní pohodu a tělo, ve kterém se cítíte dobře, a že to nemusí být až tak těžké

Někdy i malé změny můžou vést k velkým zlepšením. Jen to musí být ty správné změny. Metody péče o zdraví můžou být složité, principy zdravého těla a mysli jsou však jednoduché.

Naučím Vás jednoduché, ale velmi účinné principy toho, jak posílit tělo i mysl.

On-line pravidelné cvičení

Čchi-kungu

Začínáme přesně za:

Jsem Mgr. Erik Palko, fyzioterapeut a terapeut tradiční čínské medicíny.

Více než dvacet let pracuji s klienty na tom, aby se cítili dobře. Aby mohli žít bez bolestí a aby objevili způsoby, jak mít víc energie a pevnější zdraví. Já sám mám víc energie, než jsem měl třeba před deseti lety, a cítím, že zlepšování není u konce. Poznal jsem sám na sobě, že na to, abych byl šťastný, spokojený, tvořivý, chápající nebo milující, na to, abych se dokázal těšit ze života, potřebuji mít dostatek energie.

Ve své praxi, na kurzech i na skupinových cvičeních jsem se potkal už se stovkami klientů a vím, co jsou nejčastější příčiny nedostatku energie a nejčastější chyby vedoucí ke zhoršování zdraví. Pomohl jsem jim najít cestu zpět ke své energii a lepšímu zdraví.

Dostatek životní energie je absolutní základ pro zdraví, spokojenost a vlastně pro cokoliv, čeho chcete dosáhnout... Pokud nemáte sílu, nejspíš to nepůjde tak dobře, jak by mohlo, nebo to nepůjde vůbec. 

 


Na kurzu čchi-kungu se naučíte:

 • Konkrétní postupy, jak rozproudit svou energii, tak aby se dostala všude, kde je jí potřeba, aby nikde nestagnovala a abyste mohli využít i ty „uzamčené“ zásoby, ke kterým teď nemáte přístup.
 • Fungující návody, jak posílit své tělo, aby nejen dobře vypadalo, ale také skvěle fungovalo a vy jste se v něm znovu mohli cítit dobře a spolehnout se na něj.
 • Ověřené principy vycházející z tradiční čínské medicíny, jak podpořit samouzdravovací schopnosti svého těla místo toho, abyste je neustále sabotovali, jak to možná děláte teď v dobré víře, že si pomáháte.
 • Jak vyčistit své tělo od „toxické energie“ a patogenů, které tam nepatří, abyste si udělali místo na zdravou energii, která vás posiluje a léčí.
 • Pochopíte, jaký je rozdíl mezi běžným pohybem, sportem a pohybem, který nabíjí energií a léčí.

CO BUDEME DĚLAT?

Protože teď je to klíčové, v 10 lekcích se zaměříme na posílení imunity, rozhýbání těla, vypouštění stresu.
Protože tělo a mysl fungují jako celek, ovlivníte tak vždy celého "člověka".

KDE SE TO NAUČÍTE?

V pohodlí vašeho domova. Ke cvičení potřebujete jen takový prostor, abyste mohli zvednout ruce nahoru a rozpažit je do stran. Takže žádný speciální prostor nepotřebujete. Stačí dobře vyvětraná místnost.

JAK BUDE KURZ PROBÍHAT?

Každý týden ve středu v 7:00 dostanete do vaší e-mailové schránky odkaz na novou lekci. Tu si samozřejmě můžete zacvičit v době kdy to nejvíc vyhovuje Vám. A samozřejmě přehrávat si ji kolikrát budete potřebovat a chtít. Také mi e-mailem můžete poslat otázky k probrané lekci a já vám na ně jednou týdně ve formě videa odpovím.

CO K TOMU POTŘEBUJETE?

Pohodlné oblečení, ve kterém se Vám bude dobře hýbat. Doporučuji spíše volné kalhoty a tričko z přírodního a vzdušného materiálu. Pro zimomřivější pro jistotu i něco s dlouhým rukávem.

Cvičí se buď naboso, nebo v ponožkách, nebo v obuvi s rovnou tenkou podrážkou (kung-fu cvičky, barefootové boty atd.).

Na kolik vás vyjde investice do sebe?

Protože se nacházíme ve speciální situaci, rozhodl jsem se dát takovou cenu, aby si ji mohl dovolit každý, kdo je ochotný se aktivně podílet na svém zdraví.

Hodnota za 10 lekcí je 1 990 Kč. Každá lekce bude trvat 60 min.

Cena teď pro vás jen

1.490 Kč

Navíc k tomu dostanete každý týden jedno video (30–60min) s odpověďmi na vaše otázky týkajících se lekcí, které jsme probrali.

Budete mít tak možnost zeptat se mě stejně, jako bychom byli na živé lekci. Dokonce proti živému vyučování na to bude víc prostoru.

Přístup k videím vám zůstává napořád, takže si sami můžete určit, v jaký čas a den budete cvičit, a k lekcím se můžete opakovaně vracet.


Na kurzu vám předám esenci toho, co jsem se naučil za 20 let mé terapeutické praxe a 27 let cvičení qi-gongu. Tato esence je výsledkem mravenčí práce a ověřování v praxi krůček po krůčku. Kromě let studií fyzioterapie a čínské medicíny jsem v průběhu let investoval do dalšího studia u nejlepších odborníků statisíce korun. 

Ale hlavně mít pevnější zdraví, dostatek energie, a tím pádem sílu žít život tak, jak ho opravdu žít chcete, je k nezaplacení.  

Co o kurzu říkají?

Na lekce Qi-gongu k Erikovi jsem začala chodit v době, kdy jsem se cítila ve velké duševní i fyzické nepohodě. Byla jsem přepracovaná a balancovala jsem na hraně totálního vyčerpání. Naučila jsem se jednoduchou sestavu Osm kusů brokátu (zvládne ji opravdu každý), a tu jsem začala cvičit pravidelně i doma. Je to pro mě vlastně taková forma meditace v pohybu – mnohem přirozenější než sedět na polštáři a koukat do zdi. Hodně mi to pomohlo začít se cítit lépe, víc v pohodě, a průběžně doplňovat energii. Jako bonus mi Qi-gong pomáhá ulevit od zdravotního problému, se kterým jsem si nevěděla rady víc než 20 let.
Lucie Koubek, lektorka copywritinguwww.copykiller.cz
Tento rok jsem musela přerušit pravidelné docházení na lekce Qi Gongu, které vede Erik. Přestěhovala jsem se do jiného města a zde toto cvičení v dosahu nemám. Snažím se cvičit sama, ale výrazně pociťuji, že mi chybí vedení zkušeného praktika. Chodila jsem k Erikovi na lekce pravidelně 3 roky. Díky cvičení a péči Erika jsem se naučila, jak správně stát, chodit a sedět. Zbavila jsem se tak mnoha nepříjemných napětí v těle. Při mé profesi masérky to byla pro mne obrovská úleva. Upevnila jsem schopnost vědomého pohybu a pohybu v meditativním uvnitřnění. Nesčetněkrát jsem během lekcí pocítila vděčnost a radost, že se hýbu. A s jakou uvolněností! Která se k mému překvapení stále zvýrazňovala. Mám ráda Erikův cit pro pohyb a schopnost vnímat, jaké obtíže klient má. Spojení dovedností z praxe fyzioterapeuta a z letité praxe Qi Gongu jsou obrovským přínosem pro správný, zdravý a bezpečný pohyb těla. Je mi sympatický i přesah obsahující moudrost vědomého prožívání, který Erik do svých lekcí přináší.
Lada Boháčováwww.ladabohacova.cz
Vloni v létě jsem chtěla, jako každý rok, vyjet na kurz jógy. Už nebyla místa. Kamarádka me přesvědčila, ať jedeme na qi gong. To cvičení me od začátku chytlo. Cítím se po něm plná energie, ale přitom mám pocit klidu v duši. Velmi oceňuji, že Erik během cvičení všechno jasně vysvětlí a tím nám i odkrývá podstatu qi gongu.
Iva Plíšková
Kurz již navštěvuji čtvrtý rok. Vedení Erika je stabilní, spolehlivé, příjemné a partnerské. Mé vnímání pohybu i prožitků cvičení se stále pomalu rozvíjí ve shodě s tím, jak trpělivě nás Erik vede. Hodně mi sedí, že celý čas potkávám stejné účastníky kurzu s malými obměnami, je to detail, ale milý a zklidňující. I to je myslím známka stability a soustředění, které Erik vytváří a vkládá do svého programu. Mám moc ráda kombinaci vhledů jak z východního (tchai-ti, čchi-kung, čínská medicína atd.), tak ze západního (fyzioterapie) pojetí péče o zdraví. Program je pro mne v běhu týdne jakousi kotvou a časem jen pro mne, kotvou, která mne stále vrací k tělu a motivuje k cvičení i doma. Člověka to vyvádí ze stereotypu, inspiruje ho to k různým návratům k sobě.
Andrea Hanzlova

OTÁZKY, KTERÉ VÁS MOŽNÁ NAPADNOU:

 • Proč právě čchi-kung?
  Čchi-kung je ideální cvičení pro zdraví. Nepotřebujete k němu velký prostor a žádné speciální vybavení (ani oblečení, ani cvičební pomůcky). Nevyžaduje po vás vysoký stupeň kondice, je vhodný pro každý věk a není zátěžový. Je možné jeho vykonávání přizpůsobit i různým zdravotním omezením. Zlepšuje cirkulaci krve bez zvýšení tepové frekvence, takže nezatěžuje srdce. Zlepšuje dechovou kapacitu a celkově kvalitu dýchání i bez aerobní zátěže. Posiluje svaly a kosti bez vytváření dalšího napětí a zkracování svalů, naopak napomáhá k uvolnění, a to jak fyzickému, tak psychickému. Ke správnému cvičení není potřeba dosahování extrémních poloh jako například u jógy. Pomáhá uvolnit stres, zlepšuje rozsah pohybu. Zmírňuje nebo odstraňuje bolesti zad a celkově pohybového aparátu. Zlepšuje trávení, vylučování, spánek… Studie prováděné v Číně, ale i na západě prokázaly významný vliv na posílení imunity (velmi výrazný u starších lidí). Pravidelní praktikující čchi-kungu a taj či mají oproti kontrolní skupině průměrně o 40 % vyšší hladinu T-lymfocytů. (T-lymfocyty jsou bíle krevní řady, které jsou důležitou součástí imunitního systému. Likvidují buňky napadené virusy a nádorové buňky).
 • Nikdy jsem čchi-kung necvičil/a, je tento kurz i tak pro mě?
  Ano, kurz je určený i pro úplné začátečníky. Z pohledu čchi-kungu se naučíte všechno, co potřebujete na to, abyste úspěšně mohli cvičit.
 • Už nějakou formu čchi-kungu cvičím, je to i pro mě?
  Ze zkušenosti vím, že i lidé, kteří se věnují nějakou dobu cvičení jiného druhu čchi-kungu, na mých kurzech najdou mnoho nového. Propojuji cvičení čchi-kungu i se znalostmi tradiční čínské medicíny a fyzioterapie, a tím vzniká můj jedinečný přístup. Pokud jste ale pokročilý praktik čchi-kungu, kurz nejspíš nebude pro vás. Je určený spíše pro začátečníky a mírně pokročilé.
 • Nejsem úplně v kondici, nebude to pro mě moc náročné?
  Sestavy, které budu na kurzu vyučovat, nejsou fyzicky příliš náročné. Některá cvičení, která budeme cvičit, můžou být fyzicky náročnější, ale vždy je možné upravit je tak, aby bylo možné je zacvičit i pro lidi s jistým omezením. Žádnou výraznou fyzickou kondici potřebovat nebudete. Na skupinová cvičení mi chodí lidé s převážně sedavým zaměstnáním, kteří v kondici nejsou (tedy ze začátku), i starší lidé a všichni cvičení zvládají bez problémů.
 • Stačím si to zapamatovat? Nejsou pohyby a sestavy moc složité?
  Sestavy nejsou složité, a hlavně záznam vám zůstává k dispozici napořád, takže se k lekcím můžete vracet, kolikrát budete potřebovat.
 • Budu schopný/á se naučit cvičení jen podle videí správně sám/sama?
  Samozřejmě to, že vás nevidím a nemůžu opravit konkrétně vás, není ideální. Ale za léta, která učím, umím upozornit na časté chyby a cvičení probírám opravdu podrobně krok za krokem. Navíc cvičení, která učím v kurzu, i když jsou velmi účinná, zároveň jsou i velmi jednoduchá. Takže jsem přesvědčený, že se je postupně naučíte správně. A i na živých lekcích je vždy co zlepšovat. Tady to bude stejné.
 • Máte jinou otázku, která tu nezazněla? Napište mi na erik@erik-palko.cz.

Objednejte si kurz teď hned a naučte se, jak získat energii, sílu a zdraví pro život, který chcete opravdu žít. Nikdo jiný to za vás udělat nemůže.