Předprodej kurzu 

Qi-gong s jógou a přirozeným pohybem

s pobytem a jídlem si teď můžete dopřát za zvýhodněnou cenu, a to ještě:

Uvědomujete si, že je na čase zpomalit, ale sami sebe se ptáte: „Jak se to ksakru dělá?

 

Chtěli byste mít víc energie, tělo, které dobře vypadá a můžete se na něj spolehnout, prožívat víc radosti, ale nevíte, kde začít?

Cítíte, že už to není jako dřív:

 • Energie se vám nedostává tolik jako „kdysi“.
 • Tělo pobolívá víc, než se vám líbí.
 • To, co kdysi byla vzrušující výzva, je dnes otravné vyrušení, protože baterky si dobíjíte čím dál tím pomaleji a jaksi neúplně.
 • Běžný odpočinek a spánek už nestačí…

Víte, že musíte něco začít dělat jinak, protože takto dál žít nechcete, ale nevíte, kde a jak začít. Informací je až moc a navzájem si odporují. A když už něčemu budete věnovat svůj drahocenný čas a energii, chcete, aby to přinášelo výsledky. Vaše tělo má ohromnou regenerační schopnost a často i velké energetické rezervy.

Potřebujete jen tuto zablokovanou energii uvolnit, získat k ní přístup a zároveň „ucpat díry“, kterými neustále uniká. Naučím vás, jak toho pomocí za tisíciletí ověřených qi-gongových cvičení dosáhnout.

Jsem Mgr. Erik Palko, fyzioterapeut a terapeut tradiční čínské medicíny.

Více než dvacet let pracuji s klienty na tom, aby se cítili dobře. Aby mohli žít bez bolestí a aby objevili způsoby, jak mít víc energie a pevnější zdraví. Já sám mám víc energie, než jsem měl třeba před deseti lety, a cítím, že zlepšování není u konce. Poznal jsem sám na sobě, že na to, abych byl šťastný, spokojený, tvořivý, chápající nebo milující, na to, abych se dokázal těšit ze života, potřebuji mít dostatek energie.

Ve své praxi, na kurzech i na skupinových cvičeních jsem se potkal už se stovkami klientů a vím, co jsou nejčastější příčiny nedostatku energie a nejčastější chyby vedoucí ke zhoršování zdraví. Pomohl jsem jim najít cestu zpět ke své energii a lepšímu zdraví.

Dostatek životní energie je absolutní základ pro zdraví, spokojenost a vlastně pro cokoliv, čeho chcete dosáhnout... Pokud nemáte sílu, nejspíš to nepůjde tak dobře, jak by mohlo, nebo to nepůjde vůbec. 

 


 ZMĚŇTE SVOJI ENERGII – ZMĚNÍTE SVŮJ ŽIVOT.


Na kurzu qi-gongu se naučíte:

 • Konkrétní postupy, jak rozproudit svou energii, tak aby se dostala všude, kde je jí potřeba, aby nikde nestagnovala a abyste mohli využít i ty „uzamčené“ zásoby, ke kterým teď nemáte přístup.
 • Fungující návody, jak posílit své tělo, aby nejen dobře vypadalo, ale také skvěle fungovalo a vy jste se v něm znovu mohli cítit dobře a spolehnout se na něj.
 • Ověřené principy vycházející z tradiční čínské medicíny, jak podpořit samouzdravovací schopnosti svého těla místo toho, abyste je neustále sabotovali, jak to možná děláte teď v dobré víře, že si pomáháte. Říkám tomu „ucpat díry“, kterými energie uniká.
 • Jak vyčistit své tělo od „toxické energie“ a patogenů, které tam nepatří, abyste si udělali místo na zdravou energii, která vás posiluje a léčí. Energie, která se nehýbe, se stává toxickou a nevyužitelnou, proto ji musíme rozhýbat, nebo odstranit, jinak bude stále poškozovat zdravou energii v těle.
 • Pochopíte, jaký je rozdíl mezi běžným pohybem, sportem a pohybem, který nabíjí energií a léčí.

JAK TO VŠECHNO BUDE PROBÍHAT?

Kurz qi-gongu bude spojený s cvičením jógy a přirozeného pohybu se bude konat 2.–6. července v centru Živá voda v Kohoutově v Podkrkonoší.

CO BUDEME DĚLAT?

Kurz je rozdělený na dvě skupiny. Skupinu s primárním zájmem o Qi-gong s doplňkovým cvičením Jógy a naopak. PŘIHLÁŠENÍM PŘES TENTO PRODEJNÍ FORMULÁŘ SE PŘIHLAŠUJETE DO SKUPINY QI-GONG. (Skupina Jóga je momentálně naplněná. Nelze se do ní přihlásit.)

Některé bloky budou pro obě skupiny společné, takže budeme mít možnost si vyzkoušet pestrou paletu cvičení (qi-gong, dynamická neuromuskulární stabilizace, přirozený pohyb, Feldenkraisova metoda, dechová cvičení, jóga...).

Lekce doporučené pro qi-gong skupinu jsou označeny takto ☯, lekce pro jógíny ॐ (lekce označené E a J jsou společné pro obě skupiny). 

KDE BUDEME BYDLET?

Živá voda je nově vzniklé centrum pro osobní rozvoj, tanec a meditaci. Nachází se na krásném místě uprostřed lesů.
Ubytování je možné ve 3–6lůžkových pokojích s vlastní koupelnou. Po celou dobu budeme mít k dispozici prostornou tělocvičnu, za krásného počasí můžeme cvičit také venku.

CO BUDEME JÍST?

Skvělá vegetariánská jídla.

HARMONOGRAM:

ČTVRTEK:
16–16:45 registrace, ubytování
16:45–18:00 dynamická neuromuskulární stabilizace (J) ॐ
18–19:15 úvod do tajů qi-gongu a tai-ji (E) ☯
19:30–20:30 večeře
20:30–21:30 jógová rozcvička (J)

PÁTEK:
7:00–7:50 pranayama (J) ॐ
8:00–9:00 snídaně
9:00–11:00 „Na čem si stojím“ – jógový workshop zaměřený na oporu o ruce (J) ॐ
11:00–12:00 přirozený pohyb (E) ☯
12:00–13:00 oběd
13:00–14:00 polední pauza
14:00–16:00 vnitřní a vnější srovnání v Qi Gongu (E) ☯
16:10–18:00 předklony v józe (J) ॐ
18:00–19:00 večeře
19:00–20:00 teorie – pohybové obtíže, jóga a tai-ji z pohledu fyzioterapie (J+E)

SOBOTA:
7:00–7:50 pranayama (J) ॐ
8:00–9:00 snídaně
9:00–11:00 Osm kusů brokátu – Ba duan jin I (E) ☯
11:00–12:00 Feldenkraisova metoda (E) ☯
12:00–13:00 oběd
13:00–14:00 polední pauza
14:00–16:00 „Na čem si stojím II“ – jógový workshop zaměřený na oporu o nohy (J) ॐ
16:10–17:10 přirozený pohyb - zvířátka (J)
17:30–18:30 Osm Zhan zhuangových forem (E) ☯
18:30–19:30 večeře
19:30–20:40 záklony v józe (J) ॐ

NEDĚLE:
7:00 – 7:50 pranayama (J) ॐ
8:00 – 9:00 snídaně
9:00 – 11:00 Osm kusů brokátu – Ba duan jin II (E) ☯
11:15 – 12:00 pánevní dno (teorie + praxe) (J)
12:00 – 13:00 oběd
13:00 – 14:00 polední pauza
14:00 – 16:00 Qi gong páteře (E) ☯
16:10 – 17:10 přirozený pohyb s prvky jógy (J)
17:30 – 18:30 vědomá chůze (J + E)
18:30 – 19:30 večeře
19:30 – 20:30 balanční a inverzní pozice v józe (J) ॐ

PONDĚLÍ:
7:00–7:50 Metoda šesti dechů (E) ☯
8:00–9:00 snídaně
9:00–10:30 snadné a bezpečné základy akrojógy (J) ॐ
10:30–12:00 Šlacho-svalový qi-gong (E) ☯
12:00–13:00 oběd
13:00–14:00 závěr, odjezd

Kurz se mnou povede a za „sekci“ jógy bude zodpovědná Mgr. Julie Růžičková, zkušená fyzioterapeutka, lektorka spirální jógy, která říká:
„Své tělo člověk často vnímá jako stroj. Jako něco, co má sloužit a plnit naše vyslovená i tajná přání, co je oddělené od naší mysli. Teprve když se něco „porouchá“, začneme přemýšlet, jak by se to dalo „spravit“ nebo „vyměnit“. Cvičení spirální jógy s prvky fyzioterapie přináší nejen propracovaný systém jak zajistit, aby byla naše páteř pružná a napřímená, naše klouby stabilní a pohyblivé, dýchání snadné a stabilizační systém aktivní, ale zvyšuje zejména naši schopnost pochopit jazyk, jakým naše tělo mluví. Pomocí cvičení zvyšujeme vnímavost a schopnost porozumět sami sobě.“

Co si z kurzu odnesou Qi-gongoví nadšenci?

Naučíte se pevné základy qi-gongu, starověkého čínského cvičení pro zdraví a dlouhověkost, které po absolvování kurzu budete schopni použít ve svém každodenním životě. Co se týče konkrétně qi-gongu, naučíte se tři skvělé sestavy:

 • 1
  Osm kusů brokátu
  Sestava, které velmi účinně rozhýbává energii, zlepšuje pohyblivost kloubů a posiluje svaly. Zprůchodňuje meridiány a posiluje a zlepšuje funkci vnitřních orgánů. Zlepšuje držení těla. Je úžasnou protiváhou k sedavém způsobu života.
 • 2
  Metoda šesti dechů
  Jedna z nejsilnějších orgánových sestav, která patří do léčebného qi-gongu. Má schopnost čistit a zároveň posilovat vnitřní orgány (játra, srdce, slezinu, slinivku, plíce a ledviny), odstraňovat z těla různé škodliviny. Nedocenitelná je v dnešní době v tom, že dokáže odstraňovat nahromaděnou horkou škodlivinu, které si díky oteplování planety ještě bohatě užijeme. Také dokáže účinně odstraňovat zbytky emocionální zátěže (to, co natropí stres).
 • 3
  Osm zhan zhuangových forem
  Je skvělým doplněním k Metodě šesti dechů. Metoda šesti dechů má mocnou pročisťovací funkci a Osm zhan zhuangových forem zase doplňující. Když si tělo krásně uklidíte od toho, co tam nemá být a co vám škodilo, pomocí Osmi forem doplníte do orgánů zdravou energii, která se tam ráda zabydlí a bude vás léčit.

Kromě těchto tří sestav se naučíte důležité qi-gongové principy, abyste z naučeného dokázali vytěžit maximum.

Kromě toho se naučíte pracovat s tělem i z hlediska jógové terapie, a to bez toho, abyste si museli dát nohu za hlavu a podobně. 😊 Společné lekce jsou přizpůsobené tak, aby je zvládli i ne-jogíni.

Také vám rádi odpovíme na vaše otázky, ať už z hlediska qi-gongu, tradiční čínské medicíny, fyzioterapie, nebo jógy.

Na kolik vás vyjde investice do sebe?

Cena kurzu je běžně 8.750 Kč.

Pokud se přihlásíte do 31.5.2020 vaše cena je

  5950 Kč.

 A to ještě:


zbývá 1 místo


Storno poplatky:

V případě odhlášení se z kurzu do 31. 5. 2020 vám vrátíme 100% ceny z kurzovného. V případě zrušení účasti po tomto termínu se kurzovné nevrací, ale je možné najít si za sebe náhradu.

V ceně je samozřejmě ubytování a strava (začíná se večeří a končí obědem).


Na kurzu vám předám esenci toho, co jsem se naučil za 20 let mé terapeutické praxe a 25 let cvičení qi-gongu. Tato esence je výsledkem mravenčí práce a ověřování v praxi krůček po krůčku. Kromě let studií fyzioterapie a čínské medicíny jsem v průběhu let investoval do dalšího studia u nejlepších odborníků statisíce korun. 

K tomu navrch dostanete skvělé lekce jógy od Mgr. Julie Růžičkové (platí pro účastníky skupiny qi-gong, jogíni to budou mít přesně naopak. 😊 Pro bližší informace ohledně jógy kontaktujte prosím Julii na e-mailu: blechafufa@gmail.com).

Ale hlavně mít pevnější zdraví, dostatek energie, a tím pádem sílu žít život tak, jak ho opravdu žít chcete, je k nezaplacení.  

Co o kurzu říkají?

Na lekce Qi-gongu k Erikovi jsem začala chodit v době, kdy jsem se cítila ve velké duševní i fyzické nepohodě. Byla jsem přepracovaná a balancovala jsem na hraně totálního vyčerpání. Naučila jsem se jednoduchou sestavu Osm kusů brokátu (zvládne ji opravdu každý), a tu jsem začala cvičit pravidelně i doma. Je to pro mě vlastně taková forma meditace v pohybu – mnohem přirozenější než sedět na polštáři a koukat do zdi. Hodně mi to pomohlo začít se cítit lépe, víc v pohodě, a průběžně doplňovat energii. Jako bonus mi Qi-gong pomáhá ulevit od zdravotního problému, se kterým jsem si nevěděla rady víc než 20 let.
Lucie Koubek, lektorka copywritinguwww.copykiller.cz
Tento rok jsem musela přerušit pravidelné docházení na lekce Qi Gongu, které vede Erik. Přestěhovala jsem se do jiného města a zde toto cvičení v dosahu nemám. Snažím se cvičit sama, ale výrazně pociťuji, že mi chybí vedení zkušeného praktika. Chodila jsem k Erikovi na lekce pravidelně 3 roky. Díky cvičení a péči Erika jsem se naučila, jak správně stát, chodit a sedět. Zbavila jsem se tak mnoha nepříjemných napětí v těle. Při mé profesi masérky to byla pro mne obrovská úleva. Upevnila jsem schopnost vědomého pohybu a pohybu v meditativním uvnitřnění. Nesčetněkrát jsem během lekcí pocítila vděčnost a radost, že se hýbu. A s jakou uvolněností! Která se k mému překvapení stále zvýrazňovala. Mám ráda Erikův cit pro pohyb a schopnost vnímat, jaké obtíže klient má. Spojení dovedností z praxe fyzioterapeuta a z letité praxe Qi Gongu jsou obrovským přínosem pro správný, zdravý a bezpečný pohyb těla. Je mi sympatický i přesah obsahující moudrost vědomého prožívání, který Erik do svých lekcí přináší.
Lada Boháčováwww.ladabohacova.cz
Vloni v létě jsem chtěla, jako každý rok, vyjet na kurz jógy. Už nebyla místa. Kamarádka me přesvědčila, ať jedeme na qi gong. To cvičení me od začátku chytlo. Cítím se po něm plná energie, ale přitom mám pocit klidu v duši. Velmi oceňuji, že Erik během cvičení všechno jasně vysvětlí a tím nám i odkrývá podstatu qi gongu.
Iva PlíškováÚčastnice kurzů
Kurz již navštěvuji čtvrtý rok. Vedení Erika je stabilní, spolehlivé, příjemné a partnerské. Mé vnímání pohybu i prožitků cvičení se stále pomalu rozvíjí ve shodě s tím, jak trpělivě nás Erik vede. Hodně mi sedí, že celý čas potkávám stejné účastníky kurzu s malými obměnami, je to detail, ale milý a zklidňující. I to je myslím známka stability a soustředění, které Erik vytváří a vkládá do svého programu. Mám moc ráda kombinaci vhledů jak z východního (tchai-ti, čchi-kung, čínská medicína atd.), tak ze západního (fyzioterapie) pojetí péče o zdraví. Program je pro mne v běhu týdne jakousi kotvou a časem jen pro mne, kotvou, která mne stále vrací k tělu a motivuje k cvičení i doma. Člověka to vyvádí ze stereotypu, inspiruje ho to k různým návratům k sobě.
Andrea HanzlovaÚčastnice kurzů
Díky Vám cvičím každý den. Teda teď už kvůli sobě. Moc mě to baví a těším se na to. Uvolnit se je vlastně to nejtěžší, ale uvolnit se a zůstat uvolněný je asi eště těžší. Děkuji, že jste mi představil Qi gong a změnil mi tím život.
Lucie StejskalováÚčastnice kurzů

OTÁZKY, KTERÉ VÁS MOŽNÁ NAPADNOU:

 • Nikdy jsem qi-gong ani jógu necvičil/a, je tento kurz i tak pro mě?
  Ano, kurz je určený i pro úplné začátečníky. Z pohledu qi-gongu se naučíte všechno, co potřebujete na to, abyste úspěšně zvládli všechny tři qi-gongové sestavy. Společné lekce jógy pro obě skupiny jsou koncipované tak, že jejich náročnost je zohledněná i pro lidi, kteří jógu necvičí, případně cvičení lze individuálně přizpůsobit, tak aby pro vás zvládnutelné bylo. Lekce určené hlavně pro jogíny jsou samozřejmě náročnější.
 • Byl/a jsem už před rokem. Naučím se něco nového?
  Text odrážkyRozhodně. Základní osa kurzu sice zůstává stejná, ale mnohé lekce budou úplně nové. Kromě toho je to skvělá možnost zopakovat si sestavy, které jste se učili před rokem, opravit si nepřesnosti a detaily (ke kterým zákonitě dochází), posunout se na hlubší úroveň, protože už tolik nebudete muset řešit základy. A každý kurz je jiný, podíváte se na věci zase jiným způsobem z jiného úhlu a dozvíte si další detaily na které se minule nedostalo. Také vás možná přes rok napadlo v souvislosti s cvičením spousta dalších otázek. Dostanete na ně odpovědi 😊.
 • Už nějakou formu qi-gongu cvičím, je to i pro mě?
  Ze zkušenosti vím, že i lidé, kteří se věnují nějakou dobu cvičení jiného druhu qi-gongu, na mých kurzech najdou mnoho nového. Propojuji cvičení qi-gongu i se znalostmi tradiční čínské medicíny a fyzioterapie, a tím vzniká můj jedinečný přístup. Pokud jste ale pokročilý praktik qi-gongu, kurz nejspíš nebude pro vás. Je určený spíše pro začátečníky a mírně pokročilé.
 • Nejsem úplně v kondici, nebude to pro mě moc náročné?
  Sestavy, které budu na kurzu vyučovat, nejsou fyzicky příliš náročné. Některá cvičení, která budeme cvičit, můžou být fyzicky náročnější, ale vždy je možné upravit je tak, aby bylo možné je zacvičit i pro lidi s jistým omezením. Žádnou výraznou fyzickou kondici potřebovat nebudete. Na skupinová cvičení mi chodí lidé s převážně sedavým zaměstnáním, kteří v kondici nejsou (tedy ze začátku), i starší lidé a všichni cvičení zvládají bez problémů.
 • Stačím si to zapamatovat? Nejsou pohyby a sestavy moc složité?
  Sestavy nejsou složité a budeme je opakovat mnohokrát, abyste si je zapamatovali. Je dobré si s sebou vzít i zápisník a psací potřeby, abyste si mohli občas dělat poznámky. Po skončení kurzu obdržíte mailem „taháky“, které vám pomůžou rozpomenout se na cvičení, jejich pořadí a způsob provádění.
 • Budu schopný/á pokračovat po skončení kurzu sám/sama?
  Ano. Sestavy jsou navržené tak, aby je byl člověk schopný cvičit sám. Jsou jednoduché a budeme se jim věnovat dostatečně, aby se vám „dostaly do krve“. Viz předchozí bod.
 • Můžu se zúčastňovat i lekcí, které jsou určené hlavně pro jogíny, pokud jsem ve skupině qi-gong (a naopak)?
  Ano, to možné po dohodě je. Pokud najdete lekci v druhé skupině, která vás zajímá, klidně se jí zúčastněte. Ze zkušenosti však víme, že jen málo lidí je schopných poctivě odchodit úplně všechny lekce. Není to ani úplně žádoucí, abyste se na kurzu zničili. Víc si odnesete a zapamatujete, když si dáte prostor a čas naučené vstřebat. Nicméně pokud budete mít tu potřebu, nebudeme vám bránit. 😊
 • Jsou všechny lekce dané skupiny povinné?
  Ne, nejsou. Chceme, aby pro vás byl kurz zážitek, naučili jste se něco nového a pro vás velmi prospěšného, ale zároveň chceme, abyste si odpočinuli, našli si čas pro sebe a zpomalili. Kurz bude intenzivní a vydatný, ale ne natolik, abyste se zničili a utahali. A pokud zjistíte, že potřebujete víc odpočinku a času pro sebe, máte ho mít. Rozhodně se na vás nebudeme zlobit. 😊
 • Máte jinou otázku, která tu nezazněla? Napište mi na erik@erik-palko.cz.

Objednejte si kurz teď hned a naučte se, jak získat energii, sílu a zdraví pro život, který chcete opravdu žít. Nikdo jiný to za vás udělat nemůže.