Pravidelné cvičení

Qi-gongu s přirozeným pohybem přes Zoom

Záznam z lekcí máte do 20.12.2022

20.9. – 6.12.2022 od 19:00 do 20:00 10+1 lekcí

Dostatek životní energie je absolutní základ pro zdraví, spokojenost a vlastně pro cokoliv, čeho chcete dosáhnout... Pokud nemáte sílu, nejspíš to nepůjde tak dobře, jak by mohlo, nebo to nepůjde vůbec.  

Energeticky jsme se dostali do období podzimu. Podzimní čchi je spojena s plícemi a tlustým střevem. Plíce souvisí s kondicí pokožky, zvlhčováním jak z veku, tak zevnitř, s naší ochranou energií, celkově řídí naši čchi a tzv. nasávají čistou čchi. Zdravá plíce po psychické stránce souvisí s naší důstojnosti, sebedůvěrou a nastavováním hranic. Naopak jejich slabost se projeví smutkem, žalem, nebo třeba pocity viny. 

Budeme tak dělat přes ladné a plynulé pohyby, které budou příjemné našemu tělu i mysli, a tím budou hluboce léčivé a regenerující.

Na kurzu qi-gongu se naučíte:

 • Jak harmonizovat a posílit svá plíce a funkci tlustého střeva a celkově trávení.
 • Jak posílit svojí wei čchi - ochrannou čchi a tím pádem svojí imunitu.
 • Nejsilnější sestavu na posílení imunity, kterou znám, a kromě mě pomohla už mnoha dalším lidem, kteří na tom byli podobně jako já. 
 • Naučím vás hlavně jak cvičit tak, aby to pro vás mělo opravdu prospěch a opravdu jste dosahovali výsledků. O tom se moc nemluví, přitom je to stejně důležité, jako to, co cvičíte. Můžete cvičit nejlepší cvičení na světě, ale pokud ho cvičíte nesprávně, nebude pomáhat tak, jak by mohlo, nebo naopak může i škodit. Proto se na to zaměříme.
 • Jak rozproudit svou energii tak, aby se dostala všude, kde je jí potřeba. Abychom byli zdraví a cítili se dobře, energie musí obíhat volně. Budeme se proto jemně protahovat a rozhýbávat.
 • Jsme celistvé bytosti, ne jednotlivé součástky. Tyto starobylé metody ovlivní také celou vaši bytost. Vaše tělo, mysl i vnitřní orgány. Zklidní vás, přinese vám lepší soustředění a pocit pohody. Pomůže vám setřást stres, zlepší dýchání, posílí imunitu, doplní energii a zalepí díry, kterou ji ztrácíte.
 • Cvičení a principy, které vás budu učit, jsou „testovány na lidech“ – na milionech lidí a už po tisíce let. Takovou dobu přežije jen něco, co doopravdy funguje.

KDE SE TO NAUČÍTE?

U vás doma naživo na on-line lekcích přes Zoom každé úterý  od 20.9. – 6.12.2022 od 19:00 – 20:00. Nebo kdykoliv do 20.12.2022 ze záznamu.

Cvičit se bude vždy v úterky v termínech 20.9., 27.9., 4.9., 11.10., 18.10., 25.10., 15.11., 22.11., 29.11., a 6.12.2022.

CO K TOMU POTŘEBUJETE?

Pohodlné oblečení, ve kterém se Vám bude dobře hýbat. Doporučuji spíše volné kalhoty a tričko z přírodního a vzdušného materiálu. Pro zimomřivější pro jistotu i něco s dlouhým rukávem.

Cvičí se buď naboso, nebo v ponožkách, nebo v obuvi s rovnou tenkou podrážkou (kung-fu cvičky, barefootové boty atd.).

Doporučuji mít po ruce zápisník a tužku.

Na kolik vás vyjde investice do sebe?

Cena za 10 +1 lekcí je 1900 Kč.

+

Navíc úvodní bonusová 47minutová lekce zdarma.

Vždy se platí celý cyklus 10 lekcí. Lekce trvá 60 min.

Přístup k záznamu všech lekcí máte k dispozici vždy do 20.12.2022

Cyklus 10 lekcí začíná v úterý 20.9.2022 a končí 6.12.2022. 

Co o mých on-line lekcích říkají?

Milý Eriku, nejdříve chci napsat, že už cítím velké změny ve svém těle. Jak kdyby bylo léta zamrzlé a teď pomalu začalo žít tak, jak se má. Pokud bych ten pocit neměla, určitě bych to nepsala. Oni mi to i lidé říkají, že je to vidět i na obličeji, dokonce se ptala jedna známá, zda jsem nebyla na nějakém zákroku :-). Takže vidíte, je to i na omlazení. Takže vděčnost k Vám veliká, že jste tyto kurzy dal on-line. Chtěla bych moc poprosit o to, aby kurz pokračoval i dále. Čím víc nás naučíte, tím lépe. Mějte se krásně.
Eva HorníčkováAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Ahoj Eriku, Chtěla bych Ti poděkovat za perfektní kurz Online lekce Qi-gongu. Kurz naprosto předčil moje očekávání. Dlouho jsem hledala cvičení, které by mi opravdu vyhovovalo, a toto je přesně ono. Mohu cvičit kdekoli, nepotřebuji žádné pomůcky. Přestala mě bolet záda, poúrazové koleno opět získalo téměř plnou hybnost... Kurz je velmi pěkně vedený, vše je skvěle vysvětleno, vše do sebe zapadá a dává smysl. Qi-gong považuji za takové cvičení pro život – jeho zásady jsem začala používat i při běžných denních činnostech a pomáhají mi. Budu v něm ráda pokračovat. Děkuji.
Marcela ChlumskáAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
On-line kurz Qi-gong naprosto překonal má očekávání. Naučili jsme se dvě plné sestavy, mnoho dalších cviků – a co je, myslím, naprostý nadstandard, načerpali mnoho informací s cvičením souvisejících, i navíc o čínské medicíně. Zápal pro svoji práci terapeuta i cvičitele se přenesl i na mne. Všechno si teď umím lépe propojit a dává mi to smysl. Navíc to, co mi nejdříve připadalo jako nevýhoda, se změnilo ve výhodu. K on-line lekcím se mohu vracet, pilovat, zachytit podruhé, co mi uniklo. Cením si vynaložené energie, kdy jsi na naše podněty zodpovídal otázky. Bylo to takto více interaktivní a člověk na své myšlenky nebyl sám. Určitě pokračuji dále a jedno velké DĚKUJI.
Lenka HubatkováAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Kurs byl velmi naplňující, domnívám se, že jak pro začátečníky, tak pro lidi nějakým způsobem pokročilejší. Sama cvičím leccos již kolem 40 let, takže nějaké zkušenosti mám, jak z kurzů, tak s vedením cvičení. Oceňuji váš zodpovědný přístup, podrobné výklady i množství „probraného“ v 10 lekcích. Krásná byla možnost se ptát. Bylo to vše velmi motivující a zároveň podpůrné v té náročné „korona době“. On-line způsob lekcí je určitě příjemný i pro zaneprázdněné lidi a skvělá je možnost se k lekcím vracet. Mne osobně nejvíc upoutala metoda 6 dechů. Hodnocení efektů – to ukáže až delší čas... Těším se na pokračování.
HankaAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Dobrý den, Eriku, děkuji vám moc za váš kurz čchi-kungu. Velmi jsem ocenila vaši nabídku on-line kurzu. Tato forma mi vyhovuje, jelikož mohu cvičit doma, i když nepravidelně. Kurz pod vaším vedením mi vyhovuje a líbí se mi, že vše perfektně vysvětlíte. Videí je mnoho a informace jsou vyčerpávající, v podstatě nemám, na co se vás vyptávat. Jelikož jsem se přihlásila i do kurzu cvičení čchi-kung proti stresu, naučila jsem se, díky vám, lépe zvládat stres, lépe spím a celkově se cítím lépe. Ustupují bolesti hlavy, zad a kyčlí. Vím, že jsem na začátku, ale věřím, že i orgány se dají do pořádku. Děkuji moc a přeji vám mnoho spokojených cvičenců. Mějte príma dny.
Anna BorovičkováAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Dobrý den, pane Eriku, zdravím Vás a po ukončení 10 lekce Qi-gongu – online: chválím Qi-gong, chválím Vás, jako učitele, chválím sebe, jako žákyni, chválím účinky cvičení, a proto se ráda připojím do pokračovacího kurzu. To, co jste v nabídce kurzu sliboval, jste splnil nad očekávání, ať se to týká cvičení Qi-gongu nebo teoretických informací, tak i tím, jak působíte na lidi... Děkuji a krásné sluníčkové léto.
Pavla MarešováAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Milý Eriku, on-line kurz se mi moc líbil. Jednak jsem velmi ocenila, že mohu cvičit z domova, upravit si čas cvičení a dobu, která se mi hodí. A to, že si videa mohu kdykoli znovu prohlédnout, je skvělé. Miluji statický Čchi-kung, protože mi pomáhá se velice dobře uzemnit a hledat správné držení těla tak, abych ho i sama dokázala vnímat, ne jen, že mě někdo narovná a já potom nevím jak na to. Postupně cítím, jak se mi také uvolňují ramena a páteř, a vlastně celé tělo. Roky jsem hledala pro mě správný druh cvičení a prošla jsem body stylingem, jógou a mnoha dalšími, ale teprve u Čhi-kungu cítím, že je to pro mě to pravé, že není potřeba velké síly, ale naopak jemným způsobem postupně neustále tělo narovnávat, uvolňovat a co mě překvapilo, ale je to tak – i posilovat. Takže já mohu tento kurz vřele doporučit – nejen pro fyzické srovnání a posílení těla, ale i pro psychickou a emocionální pohodu a rovnováhu. Přeji krásný den a těším se na pokračování.
Vasudha FenclováAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Ahoj Eriku, chtěla bych Ti poděkovat za vynikající kurz čchi-kungu. Hodně jsem váhala, jestli se mám přihlásit, protože čchi-kung cvičím už delší dobu a nějaké kurzy už jsem absolvovala. Jsem však moc ráda, že jsem se pro Tvůj kurz rozhodla. V jiných kurzech se jen cvičilo, většinou až do únavy, a podávaly se minimální nebo žádné informace. V Tvém kurzu to bylo jinak, měl jsi zájem, abychom rozuměli tomu, co děláme, a prováděli všechno správně. Chtěla bych Ti poděkovat za to, že jsi nám vždy ochotně a srozumitelně vysvětlil i předvedl každý pohyb tak, že by to zvládl i úplný začátečník. Také děkuji za trpělivost, se kterou jsi odpovídal na všechny naše otázky. Nejen, že jsem se v kurzu naučila nové sestavy, ale díky cenným informacím jsem pochopila nové souvislosti a ujasnila jsem si, o čem čchi-kung skutečně je. Pochopila jsem, jak jednotlivé pohyby působí léčivě na naše orgány a jak ozdravují celé tělo. Tento kurz vysoce předčil moje očekávání a těším se na jeho pokračování.
Lydie Švédíková Absolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Ahoj Eriku, chci Ti vyjádřit vděčnost za úžasný a obohacující on-line kurz 10 lekcí čchi-kungu a také sobě, že jsem poslechla svoji intuici a kurz si zakoupila. Díky Tvému svědomitému vedení jsi mě doslova dokázal „vykopnout z gauče“ a já jsem si s radostí každý den zacvičila. V čem mi Tvůj kurz pomohl? Postupně se mi uvolňují trapézy, ramena, krk i záda, které byly mými nemocemi (MB, osteoporóza) hodně zatuhlé a bolavé. Nejvíce k tomuto uvolnění přispěl statický čchi-kung, kdy jsem si vždy představila moje svaly visící na kostře. Kurz od Erika doporučuji nejen těm, kdo mají problémy s pohybovým aparátem, ale i jako prevenci.
ZdeňkaAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Ahoj Eriku, těch 10 týdnů rychle uteklo a Qi-gong mě chytil. Líbí se mi Tvé detailní předvedení každého cviku a informace o vlivu cvičení na jednotlivé orgány z pohledu čínské medicíny. Ke cvičení se dostávám až večer a překvapuje mě, že po každodenní odpolední dřině na zahradě většinou v předklonu nebo v kleku mě nebolí záda. Jsi výborný lektor a těším se na Tvůj pokračovací kurz. Moc děkuji
Hana ČepelkováAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu
Ahoj Eriku, kurz splnil, dalo by se říct, předčil moje očekávání. S tímto cvičením jsem se nikdy nesetkala, a přesto pro mě nebyl problém (díky perfektnímu vysvětlování) se rychle naučit všechny cviky. Zatím mi pomohl hlavně s rozhýbáním celého těla a následně ustupujícími bolestmi hlavně v oblasti zad, také mi zmizelo křupání v kolenech, které jsem měla už od mládí, a to je už pěkně dlouho Předpokládám, že po dlouhodobějším cvičení budou výsledky ještě lepší. Co je důležité, kurz mě zaujal natolik, že jsem se vždycky těšila na každou další lekci, a tím pádem jsem se ke cvičení nemusela nutit. Výhoda pro mě je v on-line verzi, kdy se k jednotlivým lekcím můžu vrátit a procvičit to, co jsem ještě nestihla. Doporučit bych ho mohla pro všechny, kteří myslí své zdraví vážně, a ještě je to bude bavit. Rozhodně ale nic není zadarmo a i tady je potřeba myslet na to, že bez častého tréninku a opakování jednotlivých cviků se zlepšení nedostaví, ale v opačném případě je to zaručeno. Ještě jednou moc děkuji za celý kurz a už teď se těším na pokračování.
Lenka RoháčkováAbsolventka kurzu on-line lekcí čchi-kungu

OTÁZKY, KTERÉ VÁS MOŽNÁ NAPADNOU:

 • Nikdy jsem qi-gong necvičil/a, je tento kurz i tak pro mě?
  Ano, kurz je určený i pro úplné začátečníky. Z pohledu qi-gongu se naučíte všechno, co potřebujete na to, abyste úspěšně zvládli všechny tři qi-gongové sestavy.
 • Už nějakou formu qi-gongu cvičím, je to i pro mě?
  Ze zkušenosti vím, že i lidé, kteří se věnují nějakou dobu cvičení jiného druhu qi-gongu, na mých kurzech najdou mnoho nového. Propojuji cvičení qi-gongu i se znalostmi tradiční čínské medicíny a fyzioterapie, a tím vzniká můj jedinečný přístup. Pokud jste ale pokročilý praktik qi-gongu, kurz nejspíš nebude pro vás. Je určený spíše pro začátečníky a mírně pokročilé.
 • Nejsem úplně v kondici, nebude to pro mě moc náročné?
  Sestavy, které budu na kurzu vyučovat, nejsou fyzicky příliš náročné. Některá cvičení, která budeme cvičit, můžou být fyzicky náročnější, ale vždy je možné upravit je tak, aby bylo možné je zacvičit i pro lidi s jistým omezením. Žádnou výraznou fyzickou kondici potřebovat nebudete. Na skupinová cvičení mi chodí lidé s převážně sedavým zaměstnáním, kteří v kondici nejsou (tedy ze začátku), i starší lidé a všichni cvičení zvládají bez problémů.
 • Stačím si to zapamatovat? Nejsou pohyby a sestavy moc složité?
  Cvičení nejsou složitá a budeme je opakovat mnohokrát, abyste si je zapamatovali. Je dobré si postupně dělat poznámky. Záznam z lekce máte k dispozici dalších 7 dní, takže vám nic neuteče a máte dost času na zopakování.
 • Budu schopný/á pokračovat po skončení kurzu sám/sama?
  Ano. Sestavy jsou navržené tak, aby je byl člověk schopný cvičit sám. Jsou jednoduché a budeme se jim věnovat dostatečně, aby se vám „dostaly do krve“. Viz předchozí bod.
 • Co se stane, když vynechám živou lekci?
  Jak už jsem psal výše, záznam z lekce máte k dispozici dalších 7 dní, takže vám nic neuteče a máte dost času na zopakování.
 • Stačí, když budu cvičit jednou týdně s Vámi na skupinové lekci?
  Otázka je, co si od cvičení slibujete. Pokud se chcete jen občas trošku protáhnout, zkusit něco nového, upustit trochu ze stresu, ano, může to stačit. Pokud ale chcete dosáhnout pevného zdraví, vysoké hladiny energie a vyrovnané a spokojené mysl, tak rozhodně ne. Cvičení patří mezi takzvaná energetická umění (tak jako existují bojová umění). Jejich zvládnutí si žádá pravidelnost a neustálé zdokonalování. Pokud byste se chtěli naučit hrát na klavír, myslíte, že jediná lekce jednou týdně s učitelem Vám bude stačit, abyste se to naučili? Možná se naučíte „Kočka leze dírou“ a ani to na valné úrovni. Pokud chcete opravdu zlepšit své zdraví, nemusíte cvičit hodiny denně. Prvním krokem je třeba 5 min denně, poději 15 min. A ze začátku to nemusí být třeba úplně každý den. Někde a nějak se začít musí. Postupně zjistíte, kolik času potřebujete a chcete cvičení věnovat. A navíc se naučíte principy, které můžete (a měli byste) využívat, i když necvičíte. Tzn. Když sedíte za PC, vaříte nebo myjete nádobí, uklízíte, cestujete, stojíte ve frontě, procházíte se… A to je také obrovský benefit. Nicméně dost záleží, jak už jsem psal, na tom, co si od cvičení slibujete a také jaký je Váš momentální zdravotní stav.
 • Máte jinou otázku, která tu nezazněla? Napište mi na erik@erik-palko.cz.

Objednejte si kurz teď hned a naučte se, jak získat energii, sílu a zdraví pro život, který chcete opravdu žít. Nikdo jiný to za vás udělat nemůže.